Potřebujeme tři místostarosty?

Nejen v Praze si politici zvyšují platy o tisíce korun měsíčně. S trochou „šikovnosti“ to jde i na komunální úrovni. I u nás v Havlíčkově Brodě si můžete měsíčně přilepšit k výplatě stejně jako v Praze, kde si politici měli v plánu zvýšit platy o cca 7 500 Kč. Jen na rozdíl od těch pražských, kde se to ještě může změnit směrem dolů, tak v Havlíčkově Brodě jde o konečnou realitu s platností od letošních komunálních voleb.

I u nás v Havlíčkově Brodě si můžete měsíčně přilepšit k výplatě stejně jako v Praze, kde si politici měli v plánu zvýšit platy o cca 7 500 Kč. Jen na rozdíl od těch pražských, kde se to ještě může změnit směrem dolů, tak v Havlíčkově Brodě jde o konečnou realitu s platností od letošních komunálních voleb. A není ani podmínkou být vítězem voleb. Stačí se zúčastnit, se štěstím získat dva mandáty z pětadvaceti a dobře sestavit koalici. To je případ našeho 3. místostarosty.

    A jak došlo ke zvýšení platu? Slovíčkaření má velkou moc. To když se z uvolněného radního stane 3. místostarosta. Podle nařízení vlády č. 37/2003 Sb. Zákona o obcích uvolněnému radnímu náleží měsíční odměna 40 603 Kč. V případě našeho 3. místostarosty mu náleží měsíční odměna ve výši 47 633 Kč (počítáno na obce velikosti Havlíčkova Brodu). A to, zda město velikosti Havlíčkova Brodu potřebuje 3. místostarostu, tak to je povídání na další článek, ale odpověď je v podstatě jasná……..

20. 1. 2015