Utajené parkoviště v Ledči nad Sázavou

Již řadu let řeší vedení Ledče nad Sázavou parkování v centru města a na Husově náměstí, situace se ale nelepší ani pod novým zastupitelstvem.

Několik let vybírali na náměstí v Ledči pověření důchodci parkovné 5 Kč za hodinu, záleželo na jejich snaze a fyzické kondici pobíhat a lovit klienty. Roční parkovací karta stála 300 Kč, pro zaměstnance úřadů a firem sídlících v okolí náměstí to tak byla směšná částka, ale pro návštěvníky města nad Sázavou zbývalo jen pár náhodně uvolněných míst.

Po intenzivní kritice stavu parkovacích míst občany města se minulé zastupitelstvo rozhodlo nechat nainstalovat parkovací automaty. Vzhledem k nevyjasněným podmínkám, ale nechalo město postávat automaty bez využití. Před volbami to byl "Černý Petr" pro nové zastupitelstvo.

Po volbách byly automaty zprovozněny, roční parkování je nyní 10krát dražší, stojí 3.000 Kč. Okolní ulice se zaplnily parkujícími auty a to především na úkor rezidenčních obyvatel a řidičů parkujících na hraně pokut.

Nové zastupitelstvo se chtělo zachovat lépe než to minulé a vymyslelo záchytné parkoviště za Prodejnou Billa a sokolovnou, vjezd na parkoviště je ale „utajen“ mezi dvěma rozpadlými domy, které jsou chráněny památkovou péčí. Měsíc jsme sledovali počet zaparkovaných vozidel: Na parkovišti bylo v průměru jedno vozidlo! Kapacita parkoviště je cca 50 míst. Zdá se tak, že nové zastupitelstvo města rychle převzalo alibistické metody staré garnitury.              

29. 11. 2015