V Chotěboři probíhal velký úklid

V polovině dubna organizovalo hnutí ANO v Chotěboři, stejně jako na mnoha jiných místech České republiky velký úklid, pod názvem: Ukliďme Česko.

V Chotěboři se úklid prováděl na úseku silnice, kterému se říká „Červený kopec“ tzv. „Červeňák“. Silnice mezi Chotěboří a Novou Vsí u Chotěboře je z větší části krytá lesem, to dává možnost neukázněným řidičům vyhazovat různé odpadky z oken automobilů. Pod vrcholem kopce je odstavná plocha, kde řidiči zastavují, a někteří tam vyhodí vše nepotřebné ze svého osobního automobilu. Každoročně je tak na tomto úseku velké množství odpadků.

Za pouhý rok, co byla zrekonstruována silnice mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem se členům a sympatizantům hnutí ANO 2011 v Chotěboři a okolí podařilo sesbírat deset pytlů komunálního odpadu o celkové váze skoro stopadesát kilogramů, včetně několika kovových kbelíků, kovové obruče, pneumatik a většího počtu plechovek od barev. Veškerý nasbíraný odpad byl odvezen na sběrný dvůr v Chotěboři. Snad do budoucna někteří řidiči zjistí, že existuje hustá síť těchto sběrných dvorů.

Na závěr vyřkl přání jeden z organizátorů akce Jaroslav Munia: „Doufám, že se v příštím roce sejdeme ještě ve větším počtu, a pomůžeme tak zlepšit okolí Chotěboře. 

2. 5. 2016